Czy jest realna pożyczka na spłacenie komornika?

Przykra pozycja finansowa dotyka wystarczająco sporej gromady Polaków. Niekiedy kłopoty mają wyłącznie charakter krótkotrwały, ale bywają sytuacje wieloletnich problemów powiązanych z niedoborem pieniędzy. Jak se radzić w takiej sytuacji, gdy ciężko odkryć dobre zasoby finansowe na zwyczajne wydatki, a zadłużenie jest duże?

Pożyczka na ratunek

Jedną z przeważnie wykonywanych metod w wypadku kłopotów finansowych pozostaje zadłużenie. Niektórzy pożyczają finanse od rodziny i przyjaciół, inni korzystają z kredytów bankowych. Jednak osoby, które popadły w spiralę kredytową i widnieją w ogólnopolskim indeksie dłużników zostają odcięte od możliwości wzięcia debetu w instytucjach bankowych, a rodzina też przypuszczalnie niezbyt entuzjastycznie pożyczy pieniądze. Jeszcze gorzej przedstawia się położenie tych, wobec których prowadzone zostaje postępowanie komornicze.
oszczędzanie

Kredyt na spłatę egzekutora

Pożyczka z komornikiem z pewnością charakteryzuje się nadzwyczaj zwiększonym niebezpieczeństwem, a to z kolei podwyższa cenę tego typu pożyczki, jednak jest ona wykonalna. Przed podpisaniem umowy powinno się natomiast starannie przemyśleć, czy istotnie należy podjąć takie zagrożenie i nie ma innej opcji spłacenia egzekutora. Bezapelacyjnie należy niesłychanie drobiazgowo przeczytać całą umowę i zwrócić szczególną uwagę na prawdziwe koszty pożyczki.
Na rynku jest stosunkowo sporo firm oferujących szybkie pożyczki bez analizowania zadłużenia danej osoby, jednak nie wszystkie warte są zainteresowania. Świetnym pomysłem wydaje się kontrola wiarygodności firmy, a wolno to zrobić poprzez sprawdzenie opinii klientów na jej temat.

Pożyczka z egzekutorem opłaca się w sytuacji raczej niskiego obciążenia komorniczego, ponieważ niektóre instytucje proponują pożyczki za darmo, a więc bez prowizji i procentu, w sumie do tysiąca lub maksymalnie 2 tysięcy złotych. większe sumy wiążą się oczywiście z oprocentowaniem oraz określoną prowizją. O czym powinno się pamiętać? Zaciągnąć zobowiązanie to jedno, ale za każdym razem należy ją spłacić w wyznaczonym terminie.