Gdy bank odmawia…

Gdy bank odmawia, a gotówka jest niezbędna. Sytuacje, w których zachodzi nagła potrzeba wzięcia szybkiej pożyczki mogą być przeróżne: nieplanowany remont, wypadek czy choćby chęć wyjazdu na wakacje. Niestety, banki przede wszystkim patrzą na naszą zdolność i historię kredytową, a ta nie zawsze jest dla nich zadowalająca. W odpowiedzi na to powstał cały rynek instytucji pozabankowych, które oferują pożyczki i kredyty na mniej sztywnych zasadach niż banki.
Termin parabank cieczy się co prawda obecnie złą sławą, ale trzeba zaznaczyć, że instytucje pozabankowa mają znaczny udział w sektorze finansowym, nie każdy “parabank” musi od razu kojarzyć się z piramidą finansową i naciąganiem.

Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych – podstawowe fakty

konsolidacja

Procedura uzyskania pożyczki jest zazwyczaj bardzo prosta i przejrzysta. Podkreślić należy tu słowa: dla zadłużonych, bowiem instytucje pozabankowe nie sprawdzają naszej zdolności kredytowej, klienci nie są sprawdzani w BIKu i Rejestrze Dłużników.
Najczęściej pożyczkę można uzyskać nie wychodząc z domu, cała procedura sprowadza się do kilku kroków:

1. Rejestracji klienta na stronie danej firmy
2. Wybór kwoty i terminu spłaty pożyczki
3. Dokonanie niewielkiego przelewu na konto firmy
4. Uzyskanie i zgody i otrzymanie pełnej kwoty pożyczki

Niestety, udzielanie pożyczek osobom zadłużonym wiąże się za sporym ryzykiem (co jest powodem, dla którego nie robią tego banki), a ryzyko oznacza konieczność zabezpieczenia się poprzez ustalenie znacznie wyższego oprocentowania. I tak oprocentowanie pożyczki w wysokości, przykładowo, 4000 zł może wynieść nawet 160%. Tym niemniej niektóre firmy oferują pożyczkę w tej wysokości już z niespełna 34% oprocentowaniem. Dlatego decyzja o zaciągnięciu takiego zobowiązania powinna być poprzedzona dokładną analizą poszczególnych ofert. Pełne informacje na temat poszczególnych firm pozabankowych i oferowanych przez nie produktów finansowych można znaleźć na stronie: http://guldeny.pl/ranking-pozyczek-pozabankowych-dla-zadluzonych-jestes-zadluzony-i-szukasz-pozyczki.